سفارش تبلیغ
صبا

مردود

مطالب اخیر وبگاه

لینک دوستان وبگاه

آرشیو مطالب

برچسب‌ها

طراح قالب

ثامن تم؛مرجع قالب و ابزار مذهبی وبلاگ و سایت
یا صاحب الزمان (عج) السلام علیک یا اباصالح المهدی (عج) یا مهدی ادرکنی ...

مطلب قبلی که نوشتم مطبی بود با عنوان " خون مردم در شیشه ها جمع است"  شاید توضیحی بر این مطلب لازم باشه، برای همین هم من این مطلب را به مثال هایی در این زمینه اختصاص دادم.

1- مرغ:
اوایل امسال ما مرغ را میخریدیم در حدود هر کیلو سه هزار تومان، این مبلغ سال گذشته اسفند ماه در حدود 2400 تا 2700 بود، در ماه رمضان سیاست هایی عجیب و نابخردانه از دولتمردان دیدیم و این سیاست در واردات، باعث شد تا قیمت مرغ به 9 هزار تومان  برسه، و مردم از این قیمت ها ناراضی شوند.
نارضایتی مردم از این موضوع دل دولتمردان را به درد آورد
 از این رو مسئولین به فکر چاره سازی افتادند و با سیاست هایی قیمت مرغ را کم کردند، اما کسی نیست بگوید چراب با وجود کاهش قیمت، قیمت مرغ نسبت به چندماه قبل با تورم 100 درصد مواجه بود؟!
دوباره این قیمت ها گران شد و به 6 هزار تومان و 7 هزار تومان رسید، دولت باز هم به فکر مردم بیچاره افتاد و مرغ منجمد خارجی وارد کرد و با قیمت 4400 در بازار و نمایشگاه ها عرضه کرد.
معلوم نیست چرا هیچکس یادش نیست مرغ منجمد 10 ماه قبل 2 هزار تومان بود و الان همه مردم شادند که دولت مردمی قیمت ها را به این اندازه کاهش داده است.

2- خودرو:
یکی دیگر از مواردی که موجب سودجویی افرادی خاص که البته اینبار مربوط به شرکت های دولتی است، به بحث خوردرو مربوط می شود، خوردویی که با کم ترین کیفیت ممکن، از لحاظ قیمت برابری می کند با بهترین و با کیفیت ترین خودرو های خارجی
قیمت خودرویی مثل پراید از 9 میلیون تومان یک دفعه به 18 میلیون و 20 میلیون رسید و برای روپوشونی این فساد، قیمت ها به 16 میلیون و 17 میلیون رسید، اما این کاهش باز هم نارضایتی مردم را به دنبال داشت
دولت باز هم به فکر مردم است
باز هم دولت به فکر مردم افتاد و در اقدامی مناسب خودروساز ها را به کاهش قیمت موظف کرد، شرکت ها گوش ندادند و دولت شخصا وارد ماجرا شد و قیمت ها را کارشناسی شده از 300 هزار تومان تا 4 میلیون تومان کاهش داد، جالب اینجاست که پراید در بی کیفیت ترین و به قول بهتر در آشغال ترین نوع خود، 14 میلیون و خرده ای قیمت دارد.
آقایان دولتی های محترم، این قیمت برای شما قیمت خوبی است و باعث افتخار، اما آیا واقعا مردم توان خرید این قیمت را دارند؟
آیا مردم حق سوار شدن خودرویی با کیفیت و با قیمتی درست را ندارند؟ 
آیا این حمایت از تولید ملی است که مردم را به این وضعیت بکشانید و در سختی بیندازید؟
آیا انحصاری کردن بازار خودرو و آزاد گذاشتن خودرو سازان در قیمت ها(به شرطی که برخی دولتی ها در افزایش ها نفعی نداشته باشند) موجب تقویت بازار ملی می شود؟
آیا سودجویی برخی افراد در زمینه واردات خودرو های خارجی موجب تقویت تولید داخلی است؟

3- ...
موارد بسیاری از جمله خودرو و مرغ وجود دارد که این روش تورمی را دنبال می کند، اگر بخواهم کامل همه رو توضیح بدم فکر کنم باید چند صد مطلب بنویسم
باید به فکر قیمت برق و اینترنت هم باشم 


نویسنده فرشاد براتی در دوشنبه 91/12/21 | نظر

خون مردم در شیشه ها جمع است
نمیدونم این عنوان برای این متن که برگرفته از اعتراضات درونی من هست به وضعیت جامعه درست هست یا نه، اما برخی افراد سودجو با سوء استفاده از وضعیت کنونی کشور، اقدام به خوردن خون مردم کرده اند.


ایران پیشگام و موفق در تورم ساکت 
نمیدونم این عنوان را تا به الان کسی استفاده کرده یا نه، اما به نظر من تورمی که توی ایران الان اتفاق افتاده یه تورم ساکت  و موفق هست، تورمی که به صورتی کاملا هنرمندانه راه خودش را پیش می گیره و بالا میره، اما همیشه هم مردم را راضی از نرخ خودش قرار می ده.
نمیخوام زیاده گویی کنم اما گرانی هایی که ما شاهد اون هستیم، به برخی از مردم به صورتی فجیع ضربه وارد کرده و الان بر خلاف ادعای دولت و دولتمردان، برخی مردم حتی توان خرید نان شب خود را هم ندارند.


یارانه ها تنها دلگرمی خانواده های بی بضاعت
الان دو سال بیشتره که مردم هر ماه یارانه های خودشون رو از دولت دریافت می کنند، این یارانه ها توی این مدت افزایش قیمتی نداشت، البته دولت این موضوع را به گردن مجلس می اندازد که اجازه اجرای فاز دوم را به آنها نداده است، اما واقعیت مطلب به عقیده من اینه که مجلس از شکستی که دولت در مهار گرانی تجربه کرده، ترسیده و جرات صدور مجوز اجرای فاز دوم را ندارد.
مردم هر ماه به دنبال این هستند که یارانه هایشان را دریافت کنند، اما این یارانه را چکار می کنند؟
نمیدونم کسی تا الان به این موضوع فکر کرده یا نه، ولی چیزی که توی این دو سال در جامعه مشاهده کردم، این است که مردم انقدر بدهی به بار آورده اند و انقدر مشکلات اقتصادی دارند که حتی نمی توانند کرایه خانه خود را بدهند و برای جلوگیری از برخورد بد صاحب خانه در قبال تاخیر کرایه، دعا می کنند که دولت یک بار هم که شده یارانه را سر موقع پرداخت کند تا آنها بتوانند کرایه خود را پرداخت کنند.

عیدانه ای که دولت به مردم داد
سیاستی شاید در ظاهر درست، اما به دنبال سیاست های غلط دولت، تورم را افزایش داد، و میزان نقدینگی را در جامعه به گفته مسئولین حداقل حداقل تا 7 درصد افزایش داد.


 و در آخر؛ فقری که گریبان فقرا را گرفت
آثار سیاست های دولت در جهت فقر زدایی را می تونیم در جامعه ببینیم، به شخصه و به عنوان کسی که هر روزش را در میان مردم هست و از نزدیک زندگی مردم را می بیند، تا به الان کسی را ندیدم که وضعیت مالی خوبی داشته باشد و در واقع متمول باشه و با این سیاست های دولت پول های اضافیش کم بشه و در مقابل هم کسی را ندیدم که وضعیت مالی بدی داشته باشه و با این سیاست های دولت، وضعیتش بد تر نشده باشه
الان چیزی که کاملا مشخصه اینه که دولت با این سیاستی که در پیش گرفت، در واقع فقرا را فقیر تر و ثروت مندها را ثروتمندتر کرد. 


نویسنده فرشاد براتی در دوشنبه 91/12/21 | نظر
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد...
طراحی و بهینه سازی قالب : ثامن تم ( علیرضا حقیقت )